O nas

zarzadzaj-soba.pl uważamy, że rozwój osobisty jest wartością. Sami ciągle staramy się wzrastać, a wspieranie w tym innych sprawia nam prawdziwą satysfakcję.
Za jeden z bardzo ważnych aspektów rozwoju osobistego uważamy nabycie umiejętności zarządzania sobą. Rozumiemy przez to zarówno dobrą organizację własnego czasu, jak i świadome wyznaczania własnych celów. Zarządzanie sobą to droga do lepszego wykorzystywania swoich możliwości i czerpania większej satysfakcji z życia.
Będziemy tu pisać m.in. o tym jak radzić sobie z natłokiem bieżących zadań oraz o tym jak planować kolejne zadania i projekty. Poruszymy temat ustalania własnych wartości i wyznaczania sobie krótko-, średnio- i długoterminowych celów. Napiszemy o przyczynach prokrastynacji (odkładania na później) i sposobach radzenia sobie z tym zjawiskiem. Powiemy też o tym jak ważny jest odpoczynek i jak potrzebne jest dostarczanie sobie rozrywek. Zamieścimy też wiele innych, praktycznych informacji z zakresu rozwoju osobistego i zarządzania sobą.
Będziemy dokładać wszelkich starań, aby zawarte tu wskazówki były wartościowe i praktyczne. Mamy nadzieje, że znalezione tu porady będziesz z korzyścią wprowadzał w życie.

Zespół zarzadzaj-soba.plNasi ludzie:


Marek Wypych

Skąd pomysł na zarządzaj-soba.pl ?
Jestem naukowcem. Jednak przez lata, satysfakcji z pracy naukowej, towarzyszyło sporo frustracji. Standardem była praca po 10 i więcej godzin dziennie. I mimo, że ciągle odrywałem się od swoich zadań, by zająć się czymś nowym, co akurat „wyskakiwało”, to kolejne sprawy nawarstwiały się – i w rezultacie nie wiedziałem „w co ręce włożyć”. Często łapałem się na tym, że oto znów, w stresie, robię coś na ostatnią chwilę… Podobne trudności obserwowałem też u wielu koleżanek i kolegów – nie tylko ze środowiska naukowego. Uświadomiłem sobie, że w dzisiejszych czasach jest to powszechny problem spowodowany ilością i ciągłym napływem spraw, którymi powinniśmy się zająć.
Wierzyłem jednak, że nie musi tak być. Zrozumiałem, że w dzisiejszych czasach nie wystarczy rzetelnie wykonywać swojej pracy – trzeba ją jeszcze umiejętnie organizować! Zacząłem więc zgłębiać wiedzę na temat efektywności pracy, zarządzania czasem, zarządzania projektami, itd. Przestudiowałem i wypróbowałem i wiele metod, które można znaleźć w literaturze. Najlepsze z nich staram się dodatkowo udoskonalać (często upraszczać). Okazuje się, że wprowadzenie w życie kilku prostych technik może zaowocować wielkim wzrostem skuteczności naszych działań i mieć pozytywny wpływać na wszystkie sfery życia.
Dzielenie się wiedzą i doświadczeniami z zakresu zarządzania sobą w czasie stało się jednym z moich celów. Wierzę, że moje doświadczenie naukowe i dydaktyczne pomaga mi realizować to zadanie rzetelnie i skutecznie.
Zachęcam wiec do lektury bloga, oraz moich felietonów w magazynie „Zarządzanie Projektami” i w serwisie "Lifehacker".
***
Z wykształcenia jestem matematykiem (Uniwersytet Warszawski) i biologiem (doktorat z neurofizjologii w Instytucie Biologii Doświadczalnej PAN). Obecnie pracuję w Pracowni Obrazowania Mózgu, Centrum Neurobiologii Instytutu Biologii Doświadczalnej PAN, gdzie m.in. realizuję grant (2015-2018) Narodowego Centrum Nauki „Neuronalne korelaty prokrastynacji”.
Interesuję się naturą ludzką i wszelkimi teoriami na jej temat - od tradycji Aborygenów australijskich po współczesną neuropsychologię.
Lubię przejść się po górach i zwiedzać nowe miejsca. Jestem pasjonatem dobrej kawy ;)